پایانه فروش ویژه پیشخوان (POS)

تهیه پرینتر و سایر ملزومات دفاتر پیشخوان دولت

سامانه پشتیبانی و مرکز پاسخگویی کانون کشوری دفاترپیشخوان

اطلاعیه ها

راهنمای اتصال به شبکه پیشخوان (SIN)

ملاقات حضوری

سیستم یکپارچه مالی و حسابداری دفاتر پیشخوان دولت

روابط عمومی کانون در تلگرام

telegram_pr.jpg

خبردفاتر پیشخوان حلقه واسط بین دستگاههای اجرایی و مردم هستند مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط بدیهی   
چهارشنبه, 28 خرداد 1393 ساعت 11:27

 ostandari0

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: دفاتر پیشخوان دولت به عنوان حلقه واسطه بین دستگاههای اجرایی و مردم باید به سمت کیفی سازی حرکت کنند.

به گزارش ایرنا، زهرا اربابی در کارگروه دفاتر پیشخوان دولت سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه نقشه راه نظام اداری کشور در راستای کوچک و چابک سازی، تسریع ارائه خدمات و کیفی سازی است افزود: با این رویکرد دولت و نظام اداری به عنوان ابزار دولت باید به سمت کوچک سازی حرکت و خدماتی که جزو خدمات هسته ای و مرکزی آن نیست را به بخش خصوصی واگذار کند.
وی ادامه داد: هر سیستم و دستگاه اجرایی برای ارائه یک سری خدمات اصلی به مردم بوجود آمده است اما به مرور در کنار وظایف اصلی یک سری مسولیت های جانبی نیز برای آن ایجاد شده است که بیشتر وقت دستگاه اجرایی نیز صرف این قبیل کارها می شود.
وی اضافه کرد: از این رو دستگاههای اجرایی باید به سوی هسته مرکزی و وظایف اصلی شان هدایت شوند و از آنجاییکه جامعه ما جوان بوده و سطح بیکاری در آن بالا است باید به سمتی حرکت کنیم که بسیاری از وظایف که لطمه ای به ماموریت اصلی دستگاه اجرایی نمی زند به بخش خصوصی واگذار شود.
معاون استاندار سیستان و بلوچستان گفت: دفاتر پیشخوان در حقیقت به منزله بازوی اجرایی قوی دستگاهها هستند و نه به عنوان سربار آنها از این رو دستگاهها موظفند که تعداد خدمات قابل ارائه به دفاتر را از طریق مطالعه وبررسی بیشتر و با نظارت وارزیابی مستمر به آنها واگذار کنند تا بنیه قوی این دفاتر یاری گر اهداف سازمانها باشد.
وی ادامه داد: دفاتر پیشخوان رسالت سنگین تری از دستگاههای اجرایی بر عهده دارند به همین سبب لازم است از طریق آموزش و افزایش اطلاعات، کیفیت بهره وری نیروی انسانی خود را ارتقا بخشند.
وی اظهار داشت: در نقشه راه اصلاح نظام اداری دولت بر توسعه دولت الکترونیک و هوشمند سازی اداری به عنوان یک برنامه تاکید شده که در راستای اجرای این برنامه نیز یک سری اقدامات از جمله تدوین استانداردهای فنی و مدیریتی، ارائه خدمات الکترونیکی، اصلاح فرآیندها و روش های انجام کار با اولویت فرآیندهایی که منجر به ارائه خدمات الکترونیکی به مردم می شود، در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: تحقق این نقشه راه نیازمند تعامل بیشتر دفاتر پیشخوان با دستگاههای اجرایی است که این تعامل نیز می تواند هم از طریق کارگروه و هم از طریق ارتباط دستگاه اجرایی با دفاتر انجام شود.
معاون استاندار سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: هدف ما رفع مشکلات مردم و تسریع در نحوه خدمات رسانی و رضایت شهروندان است لذا واگذاری خدمات به صورت انحصاری به یک یا دو دفتر پیشخوان مورد قبول نیست و باید به همه دفاتر به صورت عادلانه ارائه خدمت شود.
اربابی گفت: برای توسعه بیشتر سیستان و بلوچستان وظیفه داریم در هر جایگاهی چه به عنوان شخص حقیقی یا حقوقی با تمام توان تلاش کنیم.
وی افزود: در این راستا ارزیابی فعالیت دفاتر پیشخوان دولت در استان باید هر سه ماه یکبار به دبیرخانه کارگروه ارائه شود.
به گزارش ایرنا، در این نشست صنف دفاتر پیشخوان، نمایندگان دستگاههای اجرایی استان از جمله اداره ثبت احوال، شرکت آب و فاضلاب، شرکت نفت زاهدان و اداره محیط زیست به بیان مشکلات و چالش های پیش رو پرداختند.

آخرین بروز رسانی در چهارشنبه, 28 خرداد 1393 ساعت 12:36
 

افزودن نظر

کد امنیتی
بازنشانی

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی

منوی اصلی

ورود به تالار گفتگوتعهدنامه استفاده از خدمات پورتال دفاتر پیشخوان خدمات دولت

دستورالعمل ها و بخشنامه ها

logo-samandehi