پایانه فروش ویژه پیشخوان (POS)

تهیه پرینتر و سایر ملزومات دفاتر پیشخوان دولت

سامانه پشتیبانی و مرکز پاسخگویی کانون کشوری دفاترپیشخوان

اطلاعیه ها

راهنمای اتصال به شبکه پیشخوان (SIN)

ملاقات حضوری

سیستم یکپارچه مالی و حسابداری دفاتر پیشخوان دولت

روابط عمومی کانون در تلگرام

telegram_pr.jpg

خبرایجاد کارگزاری‌های تأمین اجتماعی در همدان خلاف قانون است مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط بدیهی   
دوشنبه, 16 تیر 1393 ساعت 11:32

 

Stop

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات (IT) استانداری همدان گفت: براساس ماده ۴۶ قانون پنجم توسعه کارگزاری‌های تامین اجتماعی نباید توسعه یابد و خدمات باید از طریق دفاتر پیشخوان دولت به مردم ارائه شود که در غیر این صورت دولت برخورد قانونی می‌کند.

عباس صادقی پوریانی در گفت‌و گو با تسنیم در همدان، اظهار کرد: دولت با ایجاد دفاتر پیشخوان دولت به دنبال این بود که تمامی خدمات از این طریق به مردم ارائه شود و براساس قانون دستگاه اجازه ایجاد دفاتر داخلی برای ارائه خدمات خود را ندارند.
وی افزود: زیرساخت‌های فنی و اجرایی ایجاد خدمات الکترونیکی برای دستگاه‌ها وجود دارد و آنها می‌توانند خدمات خود را در دفاتر پیشخوان عرضه کنند اما مهمترین مشکل در این زمینه این است که وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مرکزی به این مساله نگاه شعاری دارند.
صادقی پوریانی تصریح کرد: شرکت گاز یکی از دستگاه‌هایی است که امکان عرضه خدمات الکترونیکی را دارد اما به علت مخالفت شرکت مرکزی این اقدام هنوز در استان همدان اجرایی نشده و مسائل امنیتی را علت این مخالفت می دانند.
وی تامین اجتماعی را از دیگر دستگاه‌هایی دانست که برخلاف قانون در حال ایجاد کارگزاری‌های جدید برای ارائه خدمت حوزه دستگاهی خود هستند و در صورت انجام این امر از طرف استانداری مقاومت و برخورد می‌شود.
وی با بیان اینکه دفاتر پیشخوان برای ارائه همین خدمات به وجود آمده است، گفت: مردم برای تمدید دفترچه تامین اجتماعی خود باید به مرکز استان یا برخی شهرستان‌ها بروند که هزینه و وقت بسیاری از آنها هدر می‌دهد.
مدیرکل فناوری اطلاعات استانداری همدان تاکید کرد: اما با توجه به اینکه تجهیزات و زیرساخت‌های فنی لازم در شهرستان‌ها وجود دارد می توان این خدمت را در هر شهرستان به یک دفتر پیشخوان واگذار کرد.
وی اظهار کرد: متاسفانه به تازگی متوجه شده‌ایم که سازمان تامین اجتماعی استان با برگزاری آزمون استخدامی به دنبال ایجاد کارگزاری‌های جدید برای ارائه خدمات خود است.
صادقی پوریانی تاکید کرد: براساس ماده 46 قانون پنجم توسعه کارگزاری های تامین اجتماعی نباید توسعه یابد و خدمات باید از طریق دفاتر پیشخوان دولت به مردم ارائه شود.
وی بیان کرد: تامین اجتماعی نباید آزمونی در این زمینه برگزار کند در غیر این صورت استان در برابر آن مقاومت کرده و کارگزاری‌های تامین اجتماعی را پلمپ می‌کند.
مدیرکل فناوری اطلاعات استانداری همدان با بیان اینکه 45 دفتر پیشخوان دولت در استان همدان در حال فعالیت هستند، گفت: دستگاه‌ها به جای اینکه خدمات خود را به دفاتر واگذار کنند خود به دنبال ایجاد دفاتر جزئی برای عرضه امور خود هستند که برخلاف قانون است.
وی از جمع آوری قبوض تا چهار سال آینده خبر داد و گفت: باید کم کم به سمت پرداخت الکترونیکی قبوض از طریق مردم حرکت کنیم، هم اکنون وضعیت دفاتر پیشخوان دولت در استان همدان مطلوب نبوده و نیاز است تا خدمات جدید به آنها واگذار شود.

آخرین بروز رسانی در سه شنبه, 17 تیر 1393 ساعت 12:15
 

افزودن نظر

کد امنیتی
بازنشانی

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی

منوی اصلی

ورود به تالار گفتگوتعهدنامه استفاده از خدمات پورتال دفاتر پیشخوان خدمات دولت

دستورالعمل ها و بخشنامه ها

logo-samandehi