پایانه فروش ویژه پیشخوان (POS)

تهیه پرینتر و سایر ملزومات دفاتر پیشخوان دولت

سامانه پشتیبانی و مرکز پاسخگویی کانون کشوری دفاترپیشخوان

اطلاعیه ها

راهنمای اتصال به شبکه پیشخوان (SIN)

ملاقات حضوری

سیستم یکپارچه مالی و حسابداری دفاتر پیشخوان دولت

روابط عمومی کانون در تلگرام

telegram_pr.jpg

خبردفاع رييس کميسيون صنايع مجلس از دفاتر پيشخوان دولت مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط بدیهی   
یکشنبه, 19 مرداد 1393 ساعت 09:47

 rahmani
رئيس کميسيون صنايع و معادن مجلس گفت: توسعه دفاتر پيشخوان به عنوان ابزار دولت الکترونيک بايد در دستور کار دولت باشد، چرا که افزايش خدمات غيرحضوري به مردم باعث کاهش هزينه‌هاي مردم و فساد اداري مي‌شود.

به گزارش فارس از تبريز به نقل از دفتر ارتباطات مردمي نماينده مردم تبريز، آذرشهر و اسکو در مجلس، رضا رحماني در جلسه بررسي مشکلات IT و ICT آذربايجان‌شرقي با حضور معاون وزير ارتباطات، اظهار کرد: توليد نرم افزار و حوزه ساخت داخل موضوعي است که بايد توجه ويژه‌اي به آن داشت و از توانمندي‌هاي بخش‌هاي مختلف نيز براي آن استفاده کرد.
وي گفت: زماني نه چندان دور دولت قصد انحلال وزارت ارتباطات و ادغام آن با وزارت راه و شهرسازي را داشت و حتي وزير راه را سرپرست وزارت ارتباطات گذاشت با اين توجيه که هر دو از جنس ارتباط هستند.
رحماني افزود: در مجلس طرحي دو فوريتي ارائه کرديم تا از اين کار جلوگيري شود و نمايندگان نيز با راي بالايي از آن حمايت کردند که نشان از توجه مسئولان به بخش ارتباطات است.
رحماني ادامه داد: هر کشوري قصد پيشرفت دارد، جز بستر فناوري اطلاعات امکان ديگري ندارد و متاسفانه کشور ما در اين بخش عقب است.
نماينده مردم تبريز، آذرشهر و اسکو در مجلس شوراي اسلامي اضافه کرد: خوشبختانه امسال در وضعيت بد بودجه‌اي توجه ويژه‌اي به وزارت ارتباطات شده، ولي ما معتقديم اين اعتبارات ناکافي است، چرا که ارتباطات حوزه‌اي فرابخشي است و کشور نيز به توسعه آن نياز دارد.
رئيس کميسيون صنايع و معادن مجلس با اشاره به توانمندي‌هاي آذربايجان‌شرقي در حوزه IT ، افزود: همانطور که اين استان از حيث اقتصادي و بازرگاني و ... در طيف استان‌هاي برجسته کشور است، در حوزه فناوري اطلاعات نيز ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي بالايي دارد.
رحماني با بيان اينکه امروز ديگر نبايد جايي در کشور باشد که در آنجا تلفن ثابت وجود نداشته باشد، عنوان کرد: در دولت جديد عزم خوبي براي به سرانجام رساندن کارهاي لازم براي کشور دارد و اميدواريم کارهاي سخت‌افزاري لازم در حوزه ارتباطات هر چه زودتر به پايان برسد.
نماينده مردم تبريز، آذرشهر و اسکو اظهار کرد: توسعه دفاتر پيشخوان به عنوان ابزار دولت الکترونيک بايد در دستور کار دولت باشد، چرا که افزايش خدمات غيرحضوري به مردم باعث کاهش هزينه‌هاي مردم و فساد اداري مي‌شود.
وي اضافه کرد: البته خدمات دفاتر پيشخوان بايد به نحوي مطلوب باشد که مردم احساس کمبود خدمات در اين دفاتر نداشته باشند و از رجوع به ادارات خودداري کنند.
در اين جلسه مشکلات حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات آذربايجان‌شرقي و همچنين توانمندي‌هاي اين استان در حوزه IT مورد بررسي قرار گرفت و مقرر شد جمع‌بندي اين موضوعات در جلسه‌اي با حضور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات اجرايي شود.

آخرین بروز رسانی در یکشنبه, 19 مرداد 1393 ساعت 09:52
 

افزودن نظر

کد امنیتی
بازنشانی

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی

منوی اصلی

ورود به تالار گفتگوتعهدنامه استفاده از خدمات پورتال دفاتر پیشخوان خدمات دولت

دستورالعمل ها و بخشنامه ها

logo-samandehi