پایانه فروش ویژه پیشخوان (POS)

تهیه پرینتر و سایر ملزومات دفاتر پیشخوان دولت

سامانه پشتیبانی و مرکز پاسخگویی کانون کشوری دفاترپیشخوان

اطلاعیه ها

راهنمای اتصال به شبکه پیشخوان (SIN)

ملاقات حضوری

سیستم یکپارچه مالی و حسابداری دفاتر پیشخوان دولت

روابط عمومی کانون در تلگرام

telegram_pr.jpg

خبرطرح ملی یکسان‌سازی نشانی پستی در آذربایجان غربی اجرا می‌شود مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط بدیهی   
یکشنبه, 09 شهریور 1393 ساعت 11:22

 farokhi

مدیرعامل شرکت پست آذربایجان غربی گفت: در آینده ای نزدیک طرح ملی"جی نف" به منظور یکسان سازی نشانی تمامی شهروندان راه اندازی می شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، مجید فرخی متولد 1342 در ارومیه که تحصیلات مقطع دبیرستان و دیپلم را در همین شهرستان به اتمام رسانده و مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در رشته فقه و اصول اسلامی از دانشگاه شهید مطهری تهران اخذ کرد.
وی در ابتدای امر به عنوان معاونت اداری مالی اداره کل پست آذربایجان غربی و در سال 73 به عنوان مدیر کل پست گمرک بازرگان منصوب شد و از سال 73 به بعد به عنوان مدیرکل پست آذربایجان غربی و نیز از سال 78 تا 80 به مدت دو سال به عنوان مدیرکل پست آذربایجان شرقی مسئولیت داشت.
فرخی پس از آذربایجان شرقی به آذربایجان غربی منتقل شده و هم اکنون به عنوان مدیریت پست آذربایجان غربی ادامه فعالیت می کند.
خبرگزاری تسنیم با وی گفت و گوی تفضیلی در زمینه های مختلفی همچون مشکلات اداره پست استان، طریقه های ارسال مرسوله و اعتبارات عمرانی امسال انجام داده که مشروح آن در پی می آید.

تسنیم: آیا روستاییان استان یارانه خود را از طریق اداره پست دریافت می کنند؟
فرخی: با توجه به اینکه اداره پست و اداره پست بانک دو مجموعه جدا از هم هستند، در مناطق روستایی آذربایجان غربی، مردم یارانه خود را از طریق پست بانک دریافت می کنند.

تسنیم: در حال حاضر مشکلات اداره پست آذربایجان غربی چیست؟
فرخی: اداره پست استان در سطح آذربایجان غربی با دفاتر پیشخوان دولت همکاری می کند و آنها سرمایه گذاری برای توسعه واحدهای پستی انجام داده و نیازی به سرمایه گذاری جدید نیست تنها مشکل پست استان در ارائه خدمات پستی این است که مردم در نوشتن نشانی و کد پستی ده رقمی با مشکل مواجه هستند.
بنابراین درست ننوشتن نشانی دقیق پستی توسط هم استانی ها سبب می شود که شرکت پست در ارسال و توزیع محصولات با توجه به آدرس غلط اعلامی دچار مشکلاتی شود پس در آینده ای نزدیک به دنبال این هستیم که یک طرح ملی با عنوان"جی نف" را راه اندازی کنیم که نشانی تمامی شهروندان یکسان سازی شود.
این طرح سبب می شود که آدرس نویسی بر اساس کد پستی ده رقمی انجام شود و شهروندان با این موضوع آشنا شوند که بتوانند از کد پستی ده رقمی که تنها نماینگر هویت مکانی یک فرد است، بهره مند شوند.

تسنیم: در این زمینه، برای آشنایی بیشتر مردم با صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی همکاری می کنید؟
فرخی: بله با صدا و سیما و استانداری و سازمان های مرتبط مثل شرکت برق، گاز، آب و مخابرات که برای مشترکان قبض صادر و ارسال می کنند همکاری داریم چون براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی باید از کد پستی ده رقمی به عنوان تنها نمایانگر آدرس مشترکین بهره مند شویم.

تسنیم: با توجه به اینکه مرسولات نابینایان در تمامی کشور رایگان است چرا بسیاری از نابینایان با مراجعه به اداره پست از این خدمات بهره مند نمی شوند ؟
فرخی: رایگان به این معنا نیست که نابینایان اصلا مبلغی پرداخت نکنند بلکه نازل ترین و پایین ترین تعرفه شامل آنها شده و حتی قیمت پایین تر از مطبوعات از آنها اخذ می شود.

تسنیم: چرا وقتی به جنوب استان مرسوله ای صادر می شود در عرض دو روز به دست فرد یا شرکت مورد نظر می رسد در حالی که وصول همان مرسوله در ارومیه دو هفته طول می کشد؟
فرخی: نامه هایی که اداره پست به صورت پیشتاز می پذیرد، برایش بارکد ارسال کرده و موظف است که در ظرف 48 ساعت آنها را در شهرستان ها توزیع کرده و مشتری نیز می تواند براساس کد رهگیری که در نامه درج شده، زمان پذیرش در باجه، زمان تحویل به مقصد و زمان تحویل گیرنده را در سایت روئیت کند، نامه های سفارشی ظرف یک هفته برای شهرستان های دور دست و برای شهرستان های استان ظرف 3 روز توزیع می شود.
نخستین اولویت اداره، پست ویژه است که وقتی امروز دریافت شد حداکثر تا ساعت 10 فردا توزیع شود، پس از پست ویژه، پست پیشتاز است که ظرف 48 ساعت باید توزیع شود و پس از آن نامه های سفارشی و سپس نامه های عادی، نامه های عادی به این معنا نیست که دو هفته طول بکشد چون این بازه زمانی برای وصول نامه ها غیرطبیعی است و حداکثر در ظرف یک هفته باید توزیع شده باشد.

تسنیم: آیا ممکن است مرسوله ای به مقصد نرسد؟ یعنی در راه دچار مشکل شود؟
فرخی: امکان اینکه مرسوله ای واصل نشود به هیچ وجه وجود ندارد و شرکت پست موظف است که تمامی مرسولات را به دست گیرنده برساندچون خود را امانت دار مردم دانسته و نباید در امانت خیانت کند، البته یک سری پرت های پستی در سطح دنیا وجود دارد یعنی یک فقره در 7 میلیون می تواند افت داشته باشد.

تسنیم: طریقه ارسال مرسوله از استان به چه طریق صورت می گیرد؟زمینی یا هوایی؟
فرخی: تمامی نامه های پیشتاز و پست ویژه به صورت هوایی و سایر آنها به شکل زمینی مبادله می شود، در حال حاضر سیستم به این شکل است که روزانه در دو نوبت از هوایپماییآذربایجان غربی مرسوله تحویل و اخذ می کنیم و در عین حال روزانه یک دستگاه کامیون به طور مستقیم به سمت تهران حرکت می کند.
یعنی ساعت 15 از ارومیه خارج و ساعت 3 صبح وارد تهران می شود و متقابلا ساعت 20 شب مرسولات تهران به ارومیه وارد می شود ، اداره پست آذربایجان غربی خط مستقیم کابین ارومیه به تهران و تهران به ارومیه و دو نوبت هواپیما دارد.

تسنیم: اعتبار عمرانی امسال اداره پست آذربایجان غربی چقدر است؟
فرخی: ما سال گذشته یک میلیارد و 340 میلیون تومان از اعتبارات ملی بابت سرمایه گذاری و 28 میلیون تومان از اعتبارات استانی استفاده کردیم و نیز از برنامه های اداره پست آذربایجان غربی احداث ساختمان مرکز تجمیع مبادلات آذربایجان غربی بوده که با 2 هزار و 800 متر زیربنا، از 45 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

تسنیم: تا به حال برای احداث آن چه میزان هزینه شده است؟
فرخی: در این رابطه یک میلیارد و 450 میلیون تومان هزینه شده است.

تسنیم: چقدر نیاز به تکمیل دارد؟
فرخی: 2 میلیارد و 800 میلیون اعتبار منظور شده که هزینه شود.

تسنیم: پیش بینی می کنید چه موقع راه اندازی شود؟
فرخی: پیش بینی می کنیم در هفته دولت سال 94 افتتاح شود.

تسنیم: از چه زمانی کلنگ زنی آن آغاز شده بود؟
فرخی: کلنگ زنی این طرح ملی از سال گذشته و در هفته دولت انجام شد.

آخرین بروز رسانی در یکشنبه, 09 شهریور 1393 ساعت 11:45
 

افزودن نظر

کد امنیتی
بازنشانی

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی

منوی اصلی

ورود به تالار گفتگوتعهدنامه استفاده از خدمات پورتال دفاتر پیشخوان خدمات دولت

دستورالعمل ها و بخشنامه ها

logo-samandehi