پایانه فروش ویژه پیشخوان (POS)

تهیه پرینتر و سایر ملزومات دفاتر پیشخوان دولت

سامانه پشتیبانی و مرکز پاسخگویی کانون کشوری دفاترپیشخوان

اطلاعیه ها

راهنمای اتصال به شبکه پیشخوان (SIN)

ملاقات حضوری

سیستم یکپارچه مالی و حسابداری دفاتر پیشخوان دولت

روابط عمومی کانون در تلگرام

telegram_pr.jpg

خبرارائه 57 خدمت جدید از طریق دفاتر پیشخوان دولت به مردم مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط بدیهی   
جمعه, 14 شهریور 1393 ساعت 16:52

 tablo 003

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار قزوین گفت: براساس تفاهم نامه، 57 خدمت جدید توسط 10 دستگاه اجرايی از طریق دفاتر پیشخوان دولت ارائه می شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قزوین به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، عباس علی درافشانی در چهارمین جلسه كارگروه پژوهش، فناوری و تحول اداری استان بیان کرد: نقشه راه تحول در نظام اداری توسط رئیس جمهور ابلاغ شده که  توجه و حرکت در مسیر آن برای همه مدیران یک تكلیف است و در این راستا هفت برنامه از 30 برنامه عملیاتی در حوزه تحول اداری مرتبط به دولت الكترونیكی است و 50 دستگاه در دستور كار واگذاری خدمات قرار دارند.
وی با اشاره به عدم راه اندازی پورتال استان به عنوان یکی از هفت برنامه دولت الکترونیک در استان افزود: در ارائه خدمات دستگاه‌ها از طریق دفاتر پیشخوان وضعیت مطلوبی نداریم و طی دو سه سال اخیر اهتمام به این موضوع كم شده اما با اعلام نقشه راه از یک هزار امتیاز شاخص های عمومی ارزیابی عملكرد دستگاه های اجرایی 200 امتیاز به طور مستقیم به محور دولت الكترونیك اختصاص دارد و 150 امتیاز نیز به شکل غیرمستقیم به تحقق اهداف دولت الكترونیك مربوط می شود که در مجموع 35 درصد از مجموع امتیازات دستگاه ها در شاخص عمومی به این موضوع بر می‌گردد.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار قزوین تصریح کرد: در حال حاضر 17 دستگاه با 175 خدمت دارای عملكرد واقعی و مثبت هستند كه از طریق دفاتر پیشخوان خدمات ارائه می شود و 10 دستگاه دیگر نیز برای واگذاری 57 خدمت جدید تفاهم نامه امضاء كرده اند که در مرحله آموزش برای واگذاری این خدمات  به مردم هستند.
وی عنوان کرد: دستگاه ها وضعیت مطلوبی در زمینه  خدمات الکترونیک ندارند و مردم نیز خروجی خوبی از ارائه خدمات الكترونیك ندیده اند که بخشی از آن به تعلل حوزه ICT بر می گردد و برنامه اجرایی نیز برای آن ارائه نشده است و مردم با این خدمات آشنایی كافی ندارند و بهترین آموزش نیز ارائه خدمات الكترونیكی با شیوه مناسب است تا فرهنگ سازی به شکل عملی در بین مردم نهادینه و محقق شود.
درافشانی یادآور شد: با توجه به ایجاد و تأسیس دفاتر شهری پیشخوان دولت هم اکنون در مجموع بیش از 300 دفتر شهری و روستایی آماده ارائه خدمات هستند.
وی تأکید کرد: حوزه فناوری اطلاعات و خدمات الكترونیك باید به زبان ساده و همه فهم برای مردم تبیین و تشریح شود و مدیران و ادارات مرتبط به  فناوری اطلاعات نقش كلیدی در ترغیب مردم به استفاده از این خدمات و فرهنگ سازی و آموزش عمومی در این خصوص دارند.
گفتنی است در ابتدای این جلسه گزارشی از طرح پژوهشی بررسی رابطه استقرار دولت الكترونیك و میزان رضایت مندی مراجعان بخش عمومی با رویکرد مدیریت جهادی توسط سید رسول جزدره ای مدیرکل دفتر منابع انسانی و تحول اداری استانداری ارائه شد.

آخرین بروز رسانی در جمعه, 14 شهریور 1393 ساعت 17:02
 

افزودن نظر

کد امنیتی
بازنشانی

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی

منوی اصلی

ورود به تالار گفتگوتعهدنامه استفاده از خدمات پورتال دفاتر پیشخوان خدمات دولت

دستورالعمل ها و بخشنامه ها

logo-samandehi