پایانه فروش ویژه پیشخوان (POS)

تهیه پرینتر و سایر ملزومات دفاتر پیشخوان دولت

سامانه پشتیبانی و مرکز پاسخگویی کانون کشوری دفاترپیشخوان

اطلاعیه ها

راهنمای اتصال به شبکه پیشخوان (SIN)

ملاقات حضوری

سیستم یکپارچه مالی و حسابداری دفاتر پیشخوان دولت

روابط عمومی کانون در تلگرام

telegram_pr.jpg

خبرمصاحبه عضو هیئت مدیره کانون و رییس کمیته حقوقی در خصوص اقدامات اخیر پست مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Public Relations   
شنبه, 04 اردیبهشت 1395 ساعت 07:45

درخواست مسوولین دفاتر پیشخوان دولت از مجلس:

عدم تصویب طرح بازگشت نظارت و سرپرستی دفاتر به شرکت پست

دفاتر خدمات ارتباطی از بدو شروع بکار فعالیت خود توانسته اند در مسیر ارائه خدمات مطلوب گام های بلندی بردارند و با جلب اعتماد دولت و مردم پلی برای ارائه خدمات ارتباطی در این بستر باشند.
مجموعه ای که در ابتدا زیر نظر وزارت ارتباطات و فن آوری بود در سال 88 به عنوان دفاتر پیشخوان دولت تغییر نام و ماهیت پیدا کرد و توانست حجم فعالیتها و خدمات خود را ارتقاء داده و شبکه ای عظیم و قابل دسترس عموم مردم در سراسر کشور ایجاد نمایند.

این دفاتر با قرار گرفتن در زیر مجموعه ستاد مدیریت  حمل و نقل و سوخت کشور وهدایت آن در کارگروه راهبری کشور، توانست به عنوان یک مجموعه مستقل تر مسیر خصوصی سازی را طی کند که این روند با همت و فعالیت این بخش و جلب اعتماد عمومی روزبه روز فزونی پیدا کرد و توانست از دفاتر زیان ده به دفاتر سود ده برسد.
به گونه ای که توانست در رقابت با مجموعه دولتی شرکت پست، پیشی بگیرد و در عمده خدمات دولتی که نیازمند تسهیل در ارائه خدمات گستره مردم می باشد موفق عمل کند.

 

مجموعه ای که به گفته رئیس انجمن صنفی دفاتر پیشخوان دولت استان همدان و عضو هیئت مدیره کانون کشوری اقدام به ایجاد درگاه ارائه خدمات با عقد قراردادهای مختلف با نهاد و سازمانهای متنوع شده است و توانسته استانداردهای زیرساختهای توسعه بخش آن را از ابعاد مختلف امنیتی ، فنی و بانکداری مهیا نماید.
اما امیرحسین حاجی امیری یک گله بزرگ از مسوولین نیز داشت و آن تلاش شرکت پست برای بازگرداندن این دفاتر به زیرمجوعه خود می باشد.
وی می افزاید: در بند 2 ماده 26 اساسنامه شرکت پست که برای بررسی به مجلس ارائه شده است مجدداً متولی گری دفاتر به این نهاد بازگردانده می شود. اقدامی که چالش جدی را بر روند خدمات مطلوب این شبکه ارتباطی که می توان آن را یک مجموعه پیشرو و فعال خصوصی و  اثر بخش معرفی کرد ایجاد نماید.
حاجی امیری معتقد است این امر بر خلاف تمامی آئین نامه ها و بخشنامه ها و مصوبات دولت محترم در زمینه ایجاد و بهره برداری از دفاتر پیشخوان دولت  و منویات مقام معظم رهبری در اجرای اصل 44 قانون اساسی می باشد و از طرفی تضعیف ظرفیت و سرمایه گذاری بخش خصوصی که سالهاست در تلاش است تا این بستر را مهیا نماید است.
رئیس انجمن صنفی دفاتر پیشخوان دولت در استان همدان ابراز تعجب نمود از اینکه درست زمانی این موضوع مطرح میشود که مجموعه دفاتر به دوران بالندگی و بهره برداری از زحمات چندین ساله خود رسیده است.وی ضمن اعلام اعتراض خود به این طرح که از سوی شرکت پست به مجلس شورای اسلامی ارائه شده است خواستار بازنگری و بازگشت آن از مجلس می باشد.
وی افزود: این اقدام مورد اعتراض شبکه دفاتر پیشخوان دولت در سراسر کشور می باشد و طومار  و مراتب اعتراض نیز به مسوولین ذیربط از جمله ریاست محترم مجلس شورای اسلامی و وزارت کشور ارائه شده است.
شایان ذکر است که در حال حاضر تعداد 144 دفتر خدمات پیشخوان دولت در سراسر استان با اشتغال زایی بیش از هزار نفر فعال می باشد.

 

روابط عمومی کانون انجمنهای صنفی دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی کشور

 

 

افزودن نظر

کد امنیتی
بازنشانی

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی

منوی اصلی

ورود به تالار گفتگوتعهدنامه استفاده از خدمات پورتال دفاتر پیشخوان خدمات دولت

دستورالعمل ها و بخشنامه ها

logo-samandehi