پایانه فروش ویژه پیشخوان (POS)

تهیه پرینتر و سایر ملزومات دفاتر پیشخوان دولت

سامانه پشتیبانی و مرکز پاسخگویی کانون کشوری دفاترپیشخوان

اطلاعیه ها

راهنمای اتصال به شبکه پیشخوان (SIN)

ملاقات حضوری

سیستم یکپارچه مالی و حسابداری دفاتر پیشخوان دولت

روابط عمومی کانون در تلگرام

telegram_pr.jpg

خبرآی‌‌فون به‌طور کامل هک شد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Z.Pourrahmat   
چهارشنبه, 10 شهریور 1395 ساعت 10:13

 

ایمیل‌ها، پیامک‌ها، تماس‌ها، لیست مخاطبین، گذرواژه‌ها، موقعیت مکانی و میکروفن آی‌فون هک شد.

 

گروه NSO که سرویس‌های هک را برای جاسوسی از خبرنگاران و مخالفان، به دولت‌های مختلف می‌فروشد، این بار استفاده از یک حفره نرم‌افزاری در آی‌‌فون را اساس فعالیت‌های خود قرار داده است. به گزارش وب‌سایت Gizmodo و به‌ نقل از شرکت امنیتی Lookout Security، نرم‌افزار گروه NSO ایمیل‌ها، پیامک‌ها، تماس‌ها، لیست مخاطبین، گذرواژه‌ها، موقعیت مکانی و میکروفن آی‌فون را هک کرده است.

با این وجود، اپل روز گذشته بسته امنیتی ویژه‌ای را برای برطرف کردن این مشکل عرضه کرد که پیشنهاد می‌کنیم آن‌را سریعا دانلود و نصب کنید. Mike Murray محقق Lookout Security در مصاحبه با وب‌سایت Motherboard این مشکل را اینگونه توضیح داده است: "با مورد جدیدی روبرو شده‌ایم که تا پیش از این با آن برخورد نکرده بودیم. از نظر تئوری، کلیک روی یک لینک آلوده ممکن است به عاملی برای افشای اطلاعات کاربر تبدیل شود".

تا پیش از این، به هیچ وجه بدافزارهایی با این سطح از هوشمندی را مشاهده نکرده بودیم. بنابر گزارش Citizen Lab، به عنوان یک نمونه مشخص، از این بدافزار برای حمله به احمد منصور، فعال حقوق بشر استفاده شده است. منصور که از سال 2011 میلادی هدف سازمان‌های نظارتی بوده است، این بدافزار را با یک لینک آلوده دریافت کرده است.

شرکت‌هایی که در زمینه ارائه خدمات هک کردن دستگاه‌های هوشمند فعالیت می‌کنند، پیش از این هم وجود داشته‌اند اما عرضه سلاحی که می‌تواند کنترل دستگاهی مثل آی‌‌فون را به‌طور کامل به نفوذگران واگذار کند، موضوعی جدید و قابل توجه است.

منبع

روابط عمومی کانون انجمن های صنفی دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی کشور

آخرین بروز رسانی در چهارشنبه, 10 شهریور 1395 ساعت 10:41
 

منوی اصلی

ورود به تالار گفتگوتعهدنامه استفاده از خدمات پورتال دفاتر پیشخوان خدمات دولت

دستورالعمل ها و بخشنامه ها

logo-samandehi