پایانه فروش ویژه پیشخوان (POS)

تهیه پرینتر و سایر ملزومات دفاتر پیشخوان دولت

سامانه پشتیبانی و مرکز پاسخگویی کانون کشوری دفاترپیشخوان

اطلاعیه ها

راهنمای اتصال به شبکه پیشخوان (SIN)

ملاقات حضوری

سیستم یکپارچه مالی و حسابداری دفاتر پیشخوان دولت

روابط عمومی کانون در تلگرام

telegram_pr.jpg

خبرنرم‌افزار پردازش زبان طبیعی با قابلیت‌های مشابه IFTTT مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Z.Pourrahmat   
شنبه, 13 شهریور 1395 ساعت 15:22

 

رونمایی مایکروسافت از سرویس تحت وب CAP 
ویژگی شاخص CAP، استفاده آن از پردازش زبان طبیعی برپایه بهره‌گیری از قابلیت‌های پروژه LUIS است
سرویس CAP سرویس جدیدی برپایه برنامه‌نویسی شرطی است که در صورت محقق شدن شرایط موجود در فرض اولیه تعریف شده توسط کاربر، دستورالعمل‌های خاصی را به مرحله اجرا درخواهد آورد.

 

 

به گزارش وب‌سایت neowin، ماه گذشته شاهد رونمایی مایکروسافت از نسخه ویژه سیستم‌عامل iOS برنامه Flow بودیم. برنامه‌ای که در واقع راهکاری نرم‌افزاری با الگوبرداری از سرویس IFTTT بوده و به کاربران امکان ترکیب سرویس‌های مختلف به‌منظور خودکارسازی فرایندها را خواهد داد. این فرایندها می‌تواند کپی کردن ساده داده‌ها میان سرویس‌های ابری وان‌درایو و دراپ‌باکس و یا حتی انتقال داده‌ها میان Salesforce و Dynamic CRM را دربرگیرد. 
با این وجود، به‌نظر می‌رسد تیم تحقیقاتی مایکروسافت تصمیم گرفته با معرفی CAP (Conditional Action Programmer) کاربران را به تجربه‌ای متفاوت دعوت کند.
البته استفاده از این سرویس برنامه‌نویسی شرطی، محدود به منابع و دستورالعمل‌های مرتبط با فعالیت‌های تجاری نبوده و در صفحه اصلی این سرویس نیز می‌توانید مثال‌هایی با مضمون " هر هفته پیش‌بینی هوا را به من پیامک کن" و "این مطلب را برای من ذخیره کن" به عنوان نمونه‌هایی از کاربردهای این برنامه مشاهده کنید. 
ویژگی شاخص CAP، استفاده آن از پردازش زبان طبیعی برپایه بهره‌گیری از قابلیت‌های پروژه LUIS است. بر این اساس، در صورتی که قصد ایجاد فرامین جدید را دارید می‌توانید از عباراتی مانند " در صورت کاهش ارزش سهام مایکروسافت، به من پیامک بده" یا "چهارشنبه‌ها به من یادآوری کن تا اتومبیلم را بشویم" البته به زبان انگلیسی استفاده کنید و CAP با ترجمه این جملات می‌تواند ارتباطات صحیحی میان دو طرف تساوی برنامه‌نویسی شده ایجاد کرده و به عنوان مثال یک یادآور برای هریک از موارد درخواستی شما تنظیم کند.
در حال حاضر پشتیبانی از سرویس‌هایی مانند: Date and time، Email، Facebook، RSS feeds، HTTP، Office 365 email، OneDrive for Business، Pocket، SMS، Stocks، Weather رسما آغاز شده و انتظار می‌رود در آینده‌ای نزدیک شاهد گسترش سرویس‌های پشتیبانی شده توسط این راهکار جدید آنلاین باشیم. 
در قسمت Connections سرویس CAP کاربران می‌توانند بازخوردهای خود را در خصوص سرویس‌های دیگری که نیاز به ادغامشان در این راهکار نرم‌افزاری احساس می‌شود به ثبت برسانند. 
نسخه تحت وب این سرویس در حال حاضر به‌علت به‌کارگیری طراحی ضعیف و البته لینک‌دادن به نرم‌افزار اندرویدی که هنوز عرضه نشده، بدون خطا نبوده اما مطمئنا به مرور زمان شاهد بهبود این شرایط خواهیم بود. از سوی دیگر، به‌کارگیری لینک به نرم‌افزار اندرویدی این سرویس نیز می‌تواند نویدبخش توسعه قابلیت‌های این سرویس، در قالب فراهم شدن بستر برای تعامل مستقیم با گوشی‌های هوشمند باشد.
درنظر داشته باشید که در هنگام ثبت‌نام در این سرویس، مایکروسافت شما را ملزم به تایید توافقنامه‌ای خواهد کرد که در پی آن مایکروسافت امکان استفاده از اطلاعات شما به مدت یک‌سال (به‌منظور بهبود سطح سرویس خود) را خواهد داشت. کاربران با مراجعه به آدرس https://www.conditionalactionprogrammer.com می‌توانند از خدمات سرویس جدید مایکروسافت بهره ببرند.

منبع

روابط عمومی کانون انجمن های صنفی دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی کشور

 

آخرین بروز رسانی در شنبه, 13 شهریور 1395 ساعت 15:59
 

منوی اصلی

ورود به تالار گفتگوتعهدنامه استفاده از خدمات پورتال دفاتر پیشخوان خدمات دولت

دستورالعمل ها و بخشنامه ها

logo-samandehi