پایانه فروش ویژه پیشخوان (POS)

تهیه پرینتر و سایر ملزومات دفاتر پیشخوان دولت

سامانه پشتیبانی و مرکز پاسخگویی کانون کشوری دفاترپیشخوان

اطلاعیه ها

راهنمای اتصال به شبکه پیشخوان (SIN)

ملاقات حضوری

سیستم یکپارچه مالی و حسابداری دفاتر پیشخوان دولت

روابط عمومی کانون در تلگرام

telegram_pr.jpg

خبرشرکت‌های مخابراتی جهان برای ورود به بازار ایران صف کشیده‌اند مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Z.Pourrahmat   
یکشنبه, 07 آذر 1395 ساعت 16:07

فهرستی طولانی از شرکت‌های بین المللی مخابراتی برای ورود به بازار ایران و ارتقاء دسترسی به اینترنت و خدمات موبایلی این کشور صف کشیده‌اند.

مارتین سورل، مدیر شرکت انگلیسی تبلیغاتی و روابط عمومی دبلیو پی پی که یکی از اولین شرکت هایی است که در حال بررسی بازار ایران پس از لغو تحریم‌هاست، این کشور را «بزرگترین بازار دست نخورده جهان» خوانده است.سورل افزود، «هنوز روزهای اول است» اما اینکه وزارت امور خارجه آمریکا «بسیار مشتاق» است که شرکت ها در ایران سرمایه گذاری کنند، اثبات کننده ارزش توافق هسته ای با ایران است.

وی در ادامه با اشاره به همکاری شرکت دبلیو پی پی با شرکت تحقیقاتی راهبر بازار در ماه جولای گفت: «موضع (غرب) در مورد تحریم‌ها کاملا روشن نیست. می توان گفت که ما شاهد پیشرفت هستیم. »

شرکت‌هایی که پیش از دیگر شرکت‌ها وارد بازار ایران شوند، به میزان قابل توجهی منتفع خواهند شد. ایران، کشوری ثروتمند با جمعیتی جوان است که علاقمند به بهره مندی از رسانه‌های مدرن و خدمات و تکنولوژی‌های ارتباطاتی است.

بخش ارتباطات ایران عمدتا دولتی است و تحلیلگران انتظار دارند بخش‌هایی از این بازار در آینده نزدیک خصوصی سازی شود. بر اساس گزارش موسسه انالیسیس میسون، ایران در حال حاضر بزرگترین بازار موبایل خاورمیانه را با بیش از ۱۰۳ میلیون ارتباط موبایلی و ۴۷ میلیون تلفن همراه به خود اختصاص داده است. بخش عمده گوشی‌های مورد استفاده در ایران ساخت شرکت‌های سامسونگ و هواوی هستند.

در عین حال، ارتباطات اینترنتی با پهنای باند ثابت بین سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۵، ۴ برابر شده و به ۹٫۳ میلیون خط رسیده است.فهرستی طولانی از شرکت‌های بین المللی مخابراتی برای ورود به بازار ایران و ارتقاء دسترسی به اینترنت و خدمات موبایلی این کشور صف کشیده اند. شرکت های وودافون، تلکام ایتالیا، ای تی اند تی و نوکیا در ما‌ه‌های اخیر به سمت بازار ایران روانه شده‌اند و قراردادهایی را با شرکت های ایرانی منعقد کرده اند. شرکت های اورنج و اینتروت، نیز قصد دارند در بازار ایران حضور پیدا کنند. از زمان لغو تحریم ها تاکنون ۵۲ درخواست صدور مجوز برای فعالیت شرکت‌های ارائه دهنده خدمات مخابراتی در ایران به ثبت رسیده است.

البته هیچ کدام از اینها اولین شرکت مخابراتی خارجی فعال در ایران نیستند. شرکت ام تی ان آفریقای جنوبی و اریکسون سوئد حتی در دوران تحریم‌ها در ایران فعال بودند.مدیران شرکت‌های مخابراتی امیدوارند که محدودیت‌های استفاده از اینترنت در ایران به دلیل تمایل به جذب سرمایه گذاری به تدریج کاهش یابد.دولت حسن روحانی، که در سال ۲۰۱۳ بر سر کار امد، از ورود شرکت های مخابراتی غربی به بازار ایران استقبال کرده است. شرکت های خارجی نیز سیگنال ارسالی از سوی دولت ایران را دریافت کرده اند.د آلساندرو تالوتا، رئیس و مدیر شرکت تلام ایتالیا اسپارکل، ماه گذشته اعلام کرد که تمایل فراوانی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی جهت ارتقاء زیرساخت های مخابراتی ایران وجود دارد.

وی افزود: «دولت ایران از نظر سرمایه گذاری در بخش پهنای باند و زیرساخت های مربوط به فن آوری اطلاعات و ارتباطات، چشم انداز روشنی دارد.» شرکت اسپارکل قراردادی را با شرکت ارتباطات زیرساخت ایران برای توسعه شبکه جهانی اینترنت در ایران امضا کرده است.تحلیلگران معتقدند، ورود شرکت های غربی می تواند توازن را در بازار ایران به ضرر شرکت های چینی بر هم بزند.

منبع

روابط عمومی کانون انجمن های صنفی دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی کشور

 

 

آخرین بروز رسانی در یکشنبه, 07 آذر 1395 ساعت 16:33
 

منوی اصلی

ورود به تالار گفتگوتعهدنامه استفاده از خدمات پورتال دفاتر پیشخوان خدمات دولت

دستورالعمل ها و بخشنامه ها

logo-samandehi