پایانه فروش ویژه پیشخوان (POS)

تهیه پرینتر و سایر ملزومات دفاتر پیشخوان دولت

سامانه پشتیبانی و مرکز پاسخگویی کانون کشوری دفاترپیشخوان

اطلاعیه ها

راهنمای اتصال به شبکه پیشخوان (SIN)

ملاقات حضوری

سیستم یکپارچه مالی و حسابداری دفاتر پیشخوان دولت

روابط عمومی کانون در تلگرام

telegram_pr.jpg

خبرویکی‌لیکس جزئیات ابزارهای هک سیا را منتشر کرد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Z.Pourrahmat   
پنجشنبه, 24 فروردین 1396 ساعت 10:51

ویکی‌لیکس، اعلام کرد که به هزاران فایل دست یافته است که قابلیت‌های هک آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا موسوم به سیا را برملا می‌سازد.

ویکی‌لیکس، مجموعه اسناد تازه‌ای را منتشر ساخته که قابلیت‌های هک سیا را برملا می‌سازد. این افشاگری، در واقع بزرگ‌ترین افشاگری تاریخ علیه این سازمان اطلاعاتی محسوب می‌شود.

اطلاعات جدید فاش شده، ادامه اسنادی است که این وب‌سایت تحت اسناد سری "Vault 7" منتشر کرده بود. این اسناد در رابطه با عملیات داخلی سیا مانند پروتکل‌های جاسوسی و روش‌های هک و سرقت اطلاعاتی است که توسط سازمان مورد بحث مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به نقل از سکیوریتی‌ویک، ویکی‌لیکس اعلام کرد که تاریخ فایل‌های فاش‌شده، بین سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ است و شامل بدافزارها و اکسپلویت‌هایی است که محصولات چند شرکت اصلی تکنولوژی مانند اپل، گوگل، مایکروسافت و سامسونگ را هدف قرار می‌دهد.

ابزارهای فاش‌شده، این قابلیت را دارد که دستگاه‌های تلفن همراه، رایانه‌های دسکتاپ، روترها، تلویزیون‌های هوشمند و سایر سیستم‌ها را هک کند.

ویکی‌لیکس بر اساس برنامه‌ای از پیش تعیین‌شده به افشای اطلاعات جدید که شامل بیش از ۸۷۰۰ سند متعلق به سیا می‌باشد، پرداخت.

اولین سری از اطلاعات فاش‌شده، مربوط به برنامه‌های داخلی سیا در شنود اطلاعات جهانی و تاکتیک‌های مورد استفاده توسط نیروی هک سایبری این نهاد امنیتی است.

گفتنی است این سری از اطلاعات افشاشده که با نام "یر زیرو" (Year Zero) شناخته می‌شود، از یک سرور ایزوله و با امنیت بالا که در مرکز جاسوسی سایبری سیا در ویرجینیا قرار دارد، گرفته شده است.

این اطلاعات در ابتدا، به افشای اطلاعاتی می‌پردازد که احزاب فرانسه و کاندیداهای این احزاب را در انتخابات سال ۲۰۱۲ هدف قرار داده بود. پروژه مذکور نشان می‌دهد که سیا در چه حد و در چه مواردی اقدام به هک و سرقت اطلاعات می‌کرده است.

این سازمان اطلاعاتی، با استفاده از انواع بدافزار‌ها و روزنه‌های امنیتی موجود، اقدام به سرقت اطلاعات از طریق انواع محصولات آمریکایی و اروپایی کرده است.

روش‌های به‌کاررفته توسط سیا به حدی گسترده و جامع بوده‌اند که حتی به واسطۀ یک اکسپلویت به نام ویپینگ انجل، از تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ نیز جاسوسی کرده و از این تلویزیون‌ها به‌عنوان میکروفون استفاده می‌کرد‌ اند.

روابط عمومی کانون انجمن های صنفی دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی کشور
آخرین بروز رسانی در پنجشنبه, 24 فروردین 1396 ساعت 10:59
 

منوی اصلی

ورود به تالار گفتگوتعهدنامه استفاده از خدمات پورتال دفاتر پیشخوان خدمات دولت

دستورالعمل ها و بخشنامه ها

logo-samandehi