پایانه فروش ویژه پیشخوان (POS)

تهیه پرینتر و سایر ملزومات دفاتر پیشخوان دولت

سامانه پشتیبانی و مرکز پاسخگویی کانون کشوری دفاترپیشخوان

اطلاعیه ها

راهنمای اتصال به شبکه پیشخوان (SIN)

ملاقات حضوری

سیستم یکپارچه مالی و حسابداری دفاتر پیشخوان دولت

روابط عمومی کانون در تلگرام

telegram_pr.jpg

خبرپاسخ به تماس تصویری در واتس‌اپ می‌توانست خطرآفرین باشد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Z.Pourrahmat   
سه شنبه, 01 آبان 1397 ساعت 13:26

قبل از رفع شدن باگ به‌وجودآمده در اپلیکیشن واتس‌اپ، وضعیت این برنامه به گونه‌ای بود که برقراری یک تماس تصویری می‌توانست خطرآفرین باشد و منجر به هک شدن کاربری شود که به تماس پاسخ می‌داد.

متخصصان اخیرا یک باگ در واتس‌اپ کشف کردند و تلاش کردند که در سریع‌ترین زمان ممکن این اشکال را برطرف کنند؛ زیرا ممکن بود بسیاری از کاربران با مشکل مواجه شوند و هکرها بتوانند به تمامی اطلاعات آنها دسترسی پیدا کنند.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از هکر نیوز، اشکال یا باگ واتس‌اپ به شکلی بود که اگر فردی با فرد دیگر تماس تصویری برقرار می‌کرد، ممکن بود با پاسخ‌گویی این تماس تصویری، به دست هکرها هک شود و تمامی اطلاعات وی به خطر بیفتد.

به همین خاطر بود که متخصصان تلاش داشتند که این باگ هر چه سریع‌تر برطرف شود.

ناتالی سیلوانویچ، پژوهشگر امنیتی گوگل پراجکت زیرو موفق شد که آسیب پذیری مهمی را در اپلیکیشن پیام‌رسان واتس‌اپ پیدا کند که به هکرها اجازه می‌داد که کنترل تمامی تماس‌های تصویری که با استفاده از این اپلیکیشن انجام می‌شد را به دست بگیرند.

افشا شدن این آسیب پذیری موجب شد که مسئله بیش از حد بزرگ شود و در واقع تمامی متخصصان واتس‌اپ برای رفع این مشکل تلاش کنند.

باگ واتس‌اپ به شکلی بود که اگر فردی تماس تصویری دریافت می‌کرد به همراه آن یک بسته RTP هم دریافت می‌کرد و همین موضوع باعث از بین رفتن ساختارهای امنیتی این اپلیکیشن می‌شد.

از زمانی که پروتوکل انتقال سریع یا به اختصار RTP در واتس‌اپ راه‌اندازی شد، اشکال یا باگ حاصل از آن بر تمامی اپلیکیشن‌های اندروید و iOS تأثیر گذاشت و بسیاری از تماس‌های تصویری را تحت تأثیر خود قرار داد.

با وجود این اشکال، برای تسلط کامل بر حساب واتس‌اپ کاربر فقط به یک شماره تلفن احتیاج داشتند. سلوانویچ در آگوست سال جاری میلادی از این باگ پرده برداشت.

 

منبع

 

روابط عمومی کانون انجمن های کارفرمایی دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی

 

آخرین بروز رسانی در سه شنبه, 01 آبان 1397 ساعت 13:40
 

منوی اصلی

ورود به تالار گفتگوتعهدنامه استفاده از خدمات پورتال دفاتر پیشخوان خدمات دولت

دستورالعمل ها و بخشنامه ها

logo-samandehi